15 marca 2017 jak co roku, odbyło się już tradycyjnie szkolenie członków naszego koła z firmą ebm-papst Polska Sp. Z o.o.. Na spotkaniu mogliśmy poznać historię i filozofię firmy: GreenTech, która jest przyjazna dla środowiska. Przedsiębiorstwo to, przoduje na rynku i ciągle rozwija swoje produkty obejmujące przede wszystkim silniki EC o wysokiej sprawności oraz wentylatory wykorzystywane niemal we wszystkich urządzeniach codziennego użytku. Mogliśmy przekonać się o przewadze wykorzystywania silników elektronicznie komutowanych EC nad silnikami AC, zapoznać się z szeroką ofertą wentylatorów, a co najważniejsze, zobaczyć wybrane egzemplarze i poznać ich budowę. Jednym z ciekawszych okazał się nowy wentylator osiowy AxiBlade(w modułowej konstrukcji) pracujący z optymalną sprawnością nawet do 54% i obniżonym hałasem o 8dB(A).
Dziękujemy firmie ebm-papst za przeprowadzenie szkolenia i ofiarowane pomoce naukowe