TARGI_WENT_2015

W dniach 3-4 marca 2015 odbyło się największe spotkanie branżowe FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2015, w którym uczestniczyli przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego EQUILIBRIUM działającego na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej.

Organizator – Stowarzyszenie Polska Wentylacja oferuje pakiet „Autokarem na targi” zawierający bezpośredni przejazd z dużych polskich miast oraz bilet wstępu na targi i seminaria. Właśnie w ten sposób krakowska ekipa dotarła do Warszawy.

Nasza podróż rozpoczęła się na dworcu głównym w Krakowie, już o 5 rano. Pomimo zmęczenia, śniegu i dalekiej drogi dotarliśmy bezpiecznie, w pełni gotowi do poznania nowinek technicznych z zakresu wentylacji i klimatyzacji. Zaraz po przyjeździe sprawnie i szybko zostaliśmy pokierowani na główną halę. Byliśmy pod wrażeniem: 150 wystawców, 2 sale seminaryjne, 6 tysięcy m2 – tego jeszcze nie było! Zainteresowanie targami sięgnęło zenitu, co wraz z ciągiem atrakcyjnych stanowisk wystawców sprawiło, że dotarcie do sal seminaryjnych było nie lada wyzwaniem. Mieliśmy tam okazję wysłuchać serię wykładów. Niektóre z nich były szczególnie interesujące. Naszą uwagę przykuł blok na temat obliczeń symulacyjnych w budynkach. Zostało nam sporo czasu na zapoznanie się z ofertami wystawców. Mogliśmy odwiedzić stanowiska  znanych, największych firm w branży takich jak: Belimo, Smay, Ekozefir, Viessmann, Iglotech, Venture Industries, KLIMA-THERM, Ventia, Galmet i wiele innych. Z niektórymi z powyższych firm utrzymujemy stałą współpracę, a z niektórymi liczymy na jej nawiązanie. Przedsiębiorstwa przedstawiały swoje oferty, ciekawe rozwiązania techniczne, a ich przedstawiciele chętnie udzielali informacji i odpowiedzi na pytania.

Uczestnictwo w  wydarzeniu zaowocowało rozpoczęciem współpracy z kilkoma firmami oraz nawiązaniem kontaktu z wieloma przedstawicielami w branży. Przede wszystkim jednak poszerzyliśmy swoją wiedzę w tematach wentylacji, klimatyzacji, chłodnictwa oraz ogrzewnictwa. Do Krakowa wróciliśmy pełni entuzjazmu, zapału do pracy, wyposażeni w narzędzia niezbędne w realizacji naszych przyszłych planów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Polska Wentylacja za zorganizowanie transportu oraz możliwość uczestniczenia w tym najważniejszym wydarzeniu branżowym w Polsce.

Magdalena Głowacka

Gabriela Hess