Dzięki uprzejmości naszego kolegi – Piotra Niewielskiego 13 grudnia odbyło się szkolenie z podstaw programu Ventpack. Szkolenie było skierowane głównie dla studentów pierwszego stopnia studiów, żeby mogli wykorzystać możliwości tego programu podczas pisania pracy inżynierskiej. Każdy z nas na swoich komputerach równocześnie projektował system wentylacyjny dla tego samego podkładu budowlanego. Podczas szkolenia wielu z nas miało kłopoty z programem, ale natychmiast Piotrek wraz z dr Müllerem rozwiązywali wszelkie problemy. Piotrek pokazał nam podstawowe funkcje tego programu, zachęcił do przećwiczenia jeszcze raz w domu i zaprosił na drugą część szkolenia, które odbędzie się za tydzień (tj. 20.12) o tej samej porze.