Dnia 18.03.2016 odbyło się na terenie Politechniki Krakowskiej szkolenie z firmami Juwent i Desto koordynowane przez Joannę Skrzypoń. W pierwszej części spotkania przedstawiciel firmy Juwent omówił działalność firmy, jej oddziałów w Polsce oraz serwisu urządzeń HVAC.

Juwent1

Tematem następnej prezentacji było przedstawienie produktów oferowanych przez firmę oraz przykłady realizacji. Należą do nich m.in. kurtyny powietrzne, wentylatory, aparaty ogrzewczo-chłodzące, centrale klimatyzacyjne i rekuperatory. Po przerwie pokazano nam dobór kilku urządzeń w programie online dostępnym dla klientów. Następny był dobór central klimatyzacyjnych w programie KONSTRUKTOR, który umożliwia obliczanie parametrów składowych central na postawie przedstawionych przez projektanta danych, generowanie raportu technicznego oraz wycenę urządzeń.

Juwent2

W trzeciej części szkolenia przedstawiciel firmy Desto przedstawił prezentację dotyczącą działalności firmy, która obejmuje chłodnictwo komercyjne i przemysłowe, automatykę przemysłową i napędy elektryczne oraz ciepłownictwo. Desto jest autoryzowanym dystrybutorem marki Danfoss i partnerem handlowym marki Siemens. Wykład przybliżył nam również zagadnienia związane z chłodnictwem tj. czynniki chłodnicze, lewobieżny obieg termodynamiczny i jego efektywność energetyczna oraz systemy przemysłowych regulacji chłodniczych.

Na zakończenie szkolenia otrzymaliśmy materiały promocyjne i katalogi produktów. Dziękujemy za przeprowadzenie szkolenia!

Juwent3