Czy na uczelni technicznej można się nauczyć latać? Wielu zapewne odpowiedziałoby, że nie, że to nie możliwe. Ale dla członków SKN Equilibrium nie ma słowa „niemożliwe”.

 

Dowodem będzie dwójka studentów wraz z dr Jarosławem Müllerem, którzy z pomocą firmy Venture Industries mieli możliwość przekonać się jaką moc ma powietrze wiejące z prędkością ponad 200 km/h.

 

Wszystko zaczęło się wcześnie rano (albo jak kto woli późno w nocy), bowiem wyjazd spod Politechniki Krakowskiej zaplanowany został na 5:00! Potem nastąpiła długa podróż samochodem do Warszawy, aby parę minut przed 10:00 wjechać pod płytę Stadionu Narodowego, a następnie odnaleźć lożę 134, gdzie czekali na nas przedstawiciele firmy.

 

Po krótkim przywitaniu wszyscy uczestnicy wyjazdu ( poza nami byli to jeszcze studenci z Politechnik Łódzkiej i Gliwickiej oraz laureaci konkursu zorganizowanego przez firmę) zostali przewiezieni do budynku FlySpot, gdzie mieści się tunel aerodynamiczny – główna atrakcja dnia. Potem już tylko krótkie szkolenie, zmiana ubrań na kombinezony i można było zaczynać latać.

 

Każdy z uczestników mógł dwukrotnie poczuć na własnej skórze, co to znaczy unosić się w powietrzu. Dzięki czterem wentylatorom o ogromnej mocy, powietrze w tunelu było wprowadzane w zawrotną prędkość przekraczającą 200 km/h, która w zupełności wystarczała aby unieść nas i sprawić byśmy mogli sobie „polatać”.

 

Po zakończeniu lotów zostaliśmy z powrotem przewiezieni na Stadion Narodowy, gdzie zaproszono nas na lunch. Po nim natomiast przyszedł czas na powrót do Krakowa.

 

Serdecznie dziękujemy firmie Venture Industries, za umożliwienie nam przeżycia tej cudownej przygody.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy: Link.
Ich profilu na facebook’u: Link.
Oraz przeczytania artykułu z czasopisma „Cyrkulacje”: Link.
I prenumeraty czasopisma: Link

FLYSPOT1FLYSPOT2.