logo ebm Nowy rok akademicki nie wiąże się jedynie z nowym bagażem obowiązków i listą przedmiotów  do zaliczenia. To również, a może i przede wszystkim kolejna okazja do spotkań z przedstawicielami głównego  sponsora naszego koła naukowego – firmą ebm-papst.

Cykl szkoleń który został dla nas przygotowany tradycyjnie podzielono na 3 etapy:
– spotkanie wprowadzające ( o nim więcej w dalszej części postu),
– spotkanie praktyczne,
– wyjazd do fabryki firmy w Niemczech.

Pierwszy etap szkolenia odbył się we wtorek 17 listopada 2015 roku. Frekwencja dopisała – sala w budynku Działowi wypełniła się studentami (niekoniecznie członkami koła) chętnymi poznać technologię firmy. I nie zawiedli się. Tematem przewodnim spotkania były wentylatory produkowane przez firmę – miejsca ich zastosowań oraz różnice między silnikami EC i AC. Przybliżona została nam również filozofia GreenTech.

W czasie szkolenia mogliśmy również z bliska obejrzeć budowę wentylatorów ebm, a dzięki przeprowadzonej prezentacji na własne oczy przekonać się, o ile oszczędniejsze są silniki EC.

ebm 2

ebm 4 ebm 1

Bardzo dziękujemy firmie ebm-papst za przeprowadzenie szkolenia!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony firmy
ich profilu na Facebook’u: ebm-papst Polska SP. z o.o.
oraz naszej galerii z tego spotkania.

Sprawozdanie przygotował Piotr Niewielski.

Tłumaczenie: Jolanta Windak

The first part of training with ebm-papst.

The new academic year does not only involve a new syllabus to pass. It is, what is even more important, a new opportunity to meet representatives of the main sponsor of our Students’ Club –ebm-papst company.

The set of training sessions designed for us was traditionally divided into 3 parts:

– introductory meeting (see bottom to read more),

– practical meeting,

– a trip to the company’s factory in Germany.

The first training session took part on 17 Nov 2015. The room was dense with students (not only the members of our Club) wishing to learn about the technology of the company. Nobody was disappointed. The leading theme were fans produced by the company, their destinations and differences between EC i AC engines. We were also informed about the GreenTech philosophy.

We were able to see the inside of ebm fans and directly observe how much more economical are EC motors.

We would like to give our thanks to ebm-papst for the training!

We encourage everyone to visit the company website, their Facebook profile and our photo gallery from the meeting.